کرکره برقی (نصب انواع کرکره برقی)

کرکره برقی

یکی از دستاوردهای به ظاهر ساده اما کاربردی امروز، کرکره های برقی ساده ای است که در تمام سطح شهر به چشم می خورند. این کرکره ها که جایگزین کرکره های دستی شده اند، علاوه بر زیبایی، امنیت خاطر را برای صاحبان اماکن تجاری و حتی مسکونی به ارمغان می آورند چرا که سرقت از این اماکن تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

کرکره برقی

سهولت استفاده از این محصول نیز از دیگر ویژگی های آن می باشد. فقط با فشار دادن یک دکمه، باز و بسته شدن کرکره برقی را شاهد خواهید بود.

از انواع کرکره برقی می توان به:

 1. کرکره برقی ضد سرقت (تیغه رول گیتر)
 2. کرکره با تیغه های آلومینیومی
 3. کرکره با تیغه های گالوانیزه
 4. کرکره با تیغه های پلی کربنات
  اشاره کرد.

به طور کلی در کرکره های برقی از سه نوع تیغه استفاده می شود اما تفاوت به کارگیری آن، باعث شده است که کرکره برقی ها از تنوع زیادی برخوردار شوند.

انواع کرکره برقی

کرکره برقی با تیغه رول گیتر

تیغه رول گیتر از مفتول های فولادی با روکش آلومینیومی تشکیل شده است که با کمک قرقره ها در دو طرف، به کرکره ضد سرقت تبدیل شده است. این تیغه ها مطابق با استاندارد کمپانی بوته هیلد آلمان در ایران تولید می شود.

طراحی این نوع کرکره برقی به گونه ای است که حتی با ضربات شدید، امکان شکست و ورود به داخل وجود ندارد. مفتول های فولادی نیز امکان برش درب را از بین می برند و در نتیجه، از ورود سارقان به طور کامل پیشگیری می شود. از این رو به این کرکره ها کرکره های ضد سرقت نیز می گویند.

کرکره برقی با تیغه آلومینیومی دو جداره

تیغه های دوجداره به دلیل استقامت زیاد و عدم نیاز به روغن کاری، نسبت به تیغه های پلی کربنات و گالوانیزه و آلومینیوم فوم دار، کاربرد بیشتری دارد. این تیغه ها به دلیل این که در شهر اراک بیشتر تولید می شوند، به تیغه کرکره برقی اراک نیز شهرت دارند.

این تیغه ها در سایزهای 60، 80 و 100 تولید می شوند که سایز 60 در کرکره پارکینگ های کوچک و پنجره ها، سایز 80 در پارکینگ های بزرگتر و کرکره فروشگاه ها و سایز 100 در فروشگاه های عریض و کرکره کارخانجات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

کرکره برقی با تیغه رول فرمینگ (گالوانیزه، آلومینیوم فوم دار)

از مزایای کرکره برقی با تیغه رول فرمینگ می توان به عایق بودن صوت و حرارت آن اشاره کرد اما نمی توان از عیب بزرگ آن چشم پوشی کرد. این تیغه در مقابل ضربه و فشار استقامت زیادی ندارد چرا که ورق های آن 0.7 است و به دلیل رول فرمینگ بودن آن نمی توان از ورق های قوی تر و سنگین تر استفاده کرد. این تیغه ها بیشتر در شهرهایی که رطوبت کمتری دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. از آن جایی که این کرکره ها بیشتر در شهر تبریز تولید می شوند به این نوع تیغه کرکره، تیغه کرکره برقی تبریز نیز می گویند.

کرکره برقی با تیغه پلی کربنات

کرکره برقی

نام دیگر کرکره پلی کربنات، کرکره شفاف است و همان طور که از نامش پیدا است، این کرکره ها مشابه شیشه می باشند. این کرکره ها از مقاومت مکانیکی بالایی برخوردارند و از مقاوم ترین پلیمر ساخته شده اند. برای این که استحکام میان این تیغه ها بیشتر حاکم شود از لوله های استیل یا آلومینیوم در فواصل آن ها استفاده شده است که امنیت آن را دو چندان می کند. این تیغه ها خاصیت ضد آتش دارد و بدین ترتیب در صورت وقوع حادثه آتش سوزی، از سرایت آتش به مکان های دیگر پیشگیری می کند. به دلیل زیبایی ظاهری، این محصول مورد توجه معماران و طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. علاوه بر این باید به خاصیت ضد گلوله و ضد ضربه آن نیز اشاره کرد.

اختصاصی درسی

 

 

 

کرکره برقی

کرکره برقی ها که امروزه جایگزین کرکره های سنتی شده اند، نقش مهمی در پیشگیری از سرقت و سهولت کار دارند. کرکره های برقی در مکان های مختلفی مانند رستوران ها، مغازه ها، حتی پنجره ها و درب گاراژ استفاده می شوند اما مهم ترین استفاده آن ها در مغازه ها است. با استفاده از کرکره برقی، مغازه داران دیگر نگران دزدیده شدن اموالشان نخواهند بود. از طرفی مانند گذشته دیگر نیازی به قفل و زنجیرهای بزرگ و صرف زمان برای باز و بسته کردن درب مغازه نیست. همه این کارها فقط با زدن یک دکمه از ریموت انجام می گیرد.

کرکره برقی

کرکره برقی از چه اجزایی تشکیل شده اند؟

همه کرکره برقی ها از تیغه کرکره، رول و محفظه مخصوص آن، ریل کرکره، ریموت و بخش کنترل آن تشکیل شده اند.

کرکره برقی درسی

تیغه کرکره برقی مغازه

تیغه کرکره برقی انواع متفاوتی دارند و هر کدام مزایا و معایبی دارند که برخی از آن ها را کاربردی تر کرده است. تیغه های کرکره در برخی مواقع جهت زیباسازی مکان ساخته می شوند و برخی دیگر کارایی شان در اولویت قرار می گیرد.

کرکره برقی

تیغه آلومینیوم

تیغه آلومینیوم یا اکسترود به تیغه هایی گفته می شود که از بیلت های آلومینیوم ساخته شده اند و به اصطلاح رنگ آن ها الکترواستاتیک یا ضد خش است. این کرکره ها به دلیل ساختاری که دارند بیشتر در مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرند. از کرکره های برقی با تیغه آلومینیوم برای منازل به ویژه پارکینگ استفاده نکنید چرا که ساختار آن ها تو خالی است و عایقی برای صدا محسوب نمی شوند.

تیغه کرکره برقی

مغازه داران با نصب کرکره برقی می توانند برند یا لوگوی مخصوص به خود را بر روی بدنه کرکره چاپ کنند تا در صورت بسته بودن مغازه، تبلیغ ویژه ای از کسب و کار خود داشته باشند.پ

سایز تیغه آلومینیومی کرکره برقی

تیغه آلومینیومی یک پل سایز 60 و 80
تیغه آلومینیومی دو پل سایز 80 و 100
تیغه آلومینیومی سه پل سایز 140

اگر ارتفاع ورودی مغازه شما بلند نیست بهترین گزینه برای انتخاب تیغه کرکره برقی مغازه، تیغه دو پل سایز 80 است.

کرکره برقی شیک

مزایای خرید کرکره برقی مغازه

 1. صرفه جویی در زمان باز و بسته کردن مغازه
 2. سهولت انجام کار (فقط با فشار دادن یک دکمه از ریموت، درب باز و بسته خواهد شد)
 3. صرفه جویی در انرژی ( کرکره های برقی به دلیل ساختار ویژه ای که دارند از هدر رفت انرژی پیشگیری می کنند.)
 4. چاپ لوگو یا اسم مغازه بر روی بدنه کرکره برقی و تبلیغ دیداری
 5. پیشگیری از سرقت (با توجه به عدم وجود قفل و کلید در کرکره های برقی، دسترسی سارقان به داخل مغازه تقریبا غیر ممکن است.)

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

بالا