پرده برقی

پرده برقی

استفاده از پرده برقی در سراسر جهان رو به رشد است. دلیل این محبوبیت را باید در کاربرد پرده برقی ها جستجو کرد. پرده برقی به پرده هایی گفته می شود که باز و بسته شدن آن نیازی به دست انسان ندارد و تنها با یک دکمه از ریموت، این عملیات انجام می شود.

خرید پرده برقی

پرده برقی جایگزین پرده های معمولی

تصور کنید که صبح از خواب بیدار شده اید و دلتان می خواهد خانه تان روشن تر شود. در این لحظه چه کاری انجام می دهید؟ آیا چراغ های خانه را روشن می کنید و با نور مهتابی و لامپ صبحتان را شب می کنید یا پرده ها را کنار می زنید تا نور طبیعی به فرش هایتان بتابد و خانه را روشن کند؟ با همین مثال ساده به اهمیت وجود پرده برقی در خانه پی خواهید برد.

هر دو انتخاب دست شماست اما واقعا کدام گزینه بهتر است؟ استفاده از نور طبیعی قطعا بهترین گزینه است. مزایای استفاده از نور طبیعی بسیار است و می توان به چند مورد کوچک آن اشاره کرد.

نور طبیعی سلامت جسمانی و روحی را به همراه دارد. کاهش افسردگی نیز، ارتباط مستقیمی با نور خورشید دارد. خودتان تصور کنید که در خانه ای که نور طبیعی می بتابد زندگی چقدر زیباتر است. علاوه بر این مزایا استفاده از نور طبیعی نسبت به نور مصنوعی می تواند به ذخیره انرژی و کاهش مصرف سوخت کمک کند.
برای استفاده از نور طبیعی، بهترین گزینه کنار زدن پرده ها است اما متاسفانه در پرده های معمولی، پس از چند بار کنار زدن پرده، پرده ها نا مرتب می شوند و دیگر زیبایی سابق را ندارند. گاهی ممکن است پرده ها از گیره پرده جدا شوند که در این صورت باز هم نا مرتبی پرده، زیبایی خانه را می کاهد. استفاده از پرده برقی تمامی این مشکلات را حل می کند. پرده برقی یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده از نور طبیعی است که نظم پرده ها را خراب نمی کند.
شاید یکی از بهترین مزایای پرده برقی را در نظم آن دانست. نظمی که فقط با فشار دادن یک دکمه در سراسر پرده دیده می شود. دیگر نیازی نیست هر روز صبح پرده ها را با فشار ناهمسان کنار بزنید و از طرفی در این میان گیره ای از پرده شما کنده نمی شود. استفاده از پرده برقی علاوه بر سهولت انجام کار، زیبایی خاصی را به همراه دارد.

پرده برقی

پرده برقی چطور کار می کند؟

بر روی پرده هایی که در منزل دارید، موتور مخصوص پرده برقی همراه با ریل مخصوص آن نصب می شود و بدین ترتیب با کمک کنترل آن، می توانید پرده ها را باز و بسته کنید.

پرده برقی ها به چه شکل هایی در بازار موجودند؟

پرده برقی می تواند به صورت عمودی باشد یا افقی. پرده های برقی عمودی، به دلیل این که به صورت رول شده جمع می شوند، بدون چین هستند. این پرده ها بخشی در قسمت بالایی دارند که به خوبی پرده را رول می کند. اما پرده های برقی افقی، می تواند پرده های معمولی خانگی باشد. فرقی نمی کند چه پرده ای را در نظر داشته باشید، تنها با نصب موتور و تجهیزات پرده برقی، می توانید خانه خود را شکیل و زیبا کنید. پرده برقی افقی به دلیل این که چین ها را به صورت مرتب باز و بسته می کند، در زیبایی منزل نقش زیادی را ایفا می کند.

پرده برقی عمودی

پرده برقی منزل

مزایای خرید پرده برقی

  1. چه چیزی مهم تر از زیبایی و سادگی انجام کار. تنها با فشار دادن یک دکمه از نور طبیعی لذت می برید و چین های پرده شما بهم نمی ریزد.
  2. کاهش مصرف انرژی به دلیل استفاده از نور طبیعی از دیگر مزایای پرده برقی است.
  3. با خرید پرده برقی دیگر نیازی به خرید پرده در مدت زمان کوتاه نیست. با نصب پرده برقی، عمر پرده ها افزایش می یابد.
  4. دکوراسیون خانه بی شک زیباتر خواهد شد و از طرفی تماشای منظره بیرون از شیشه، لذت بخش خواهد بود.

پرده برقی در کجا کاربرد دارد؟

از پرده برقی برای منازل بیشتر به صورت افقی استفاده می شود. اما پرده برقی های عمودی برای ادارات دولتی و خصوصی کاربرد دارد.

پرده برقی
قطعا در هنگام تماشای تئاتر یا سینما، پرده برقی های بزرگی را مشاهده کرده اید که با کنار رفتن آن، کاراکترهای اصلی فیلم یا تئاتر مشخص می شوند. در سالن های اجتماعات و سالن های کنفرانس نیز از پرده برقی استفاده می شود.
برای آشپزخانه می توانید از پرده برقی عمودی زبرا استفاده کنید. در این صورت آشپزخانه خود را زیباتر خواهید کرد.

درست کردن سینمای خانگی

اگر علاقه به تماشای فیلم ها در محیطی کاملا تاریک همانند سینما دارید، می توانید با نصب پرده برقی، سینما را به خانه بیاورید. فقط کافی است از نصب پرده عمودی و افقی همزمان استفاده کنید. خانه به حدی تاریک می شود که برای تماشای یک فیلم عالی آماده می شود.

برای خرید پرده برقی و تجهیزات آن، به فروشگاه درسی سر بزنید و خریدی آسان و مطمئن داشته باشید.

اختصاصی درسی

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

بالا